poniedziałek, 4 marca 2013

Jak zrobić serce na szydełku - krok po kroku

Kochani! Jesli mieliście ochotę kiedykolwiek na zrobienie czegoś samodzielnie na szydełku  i podobają Wam się serducha, to zapraszam na kurs. Mam nadzieję, że będzie on dla Was zrozumiały. To kurs KROK po KROKU - jak wykonać szydełkowe serce. Swtorzyłam go z myślą o tych, którzy lubią szydełkować i jak ja (dawno temu) szukają wskazówek, inspiracji:)
Moje serce szydełkowałam dość grubą wełenką akrylową, szydełkiem nr 3,5. 
 
Schemat serca:
 
 
 
Po lewej stronie przedstawiam rozrysowany wzór, po prawej gotowe serduszko.
Zaczynamy oczywiście od środka:) Tam, gdzie widać małe kółeczka, są to oczka łańcuszka - narysowane czarnym cienkopisem. Następnie niebieskim flamastrem narysowałam drugie okrążenie - same słupki. Trzecie okrążenie znów oznaczone kolorem czarnym itd. kolorystycznie na zmianę. Łącznie  mamy 5 rządków. 
Poniżej prezentuję kurs krok po kroku. Czyli w jaki sposób możecie wyszydełkować serce sami. No to zaczynamy:
 
 
 
 
Nabieramy 9 oczek łańcuszka.

 
łączymy je oczkiem ścisłym tworząc koło.
 

Nadbudowujemy drugi rządek przerabiając 3 oczka łańcuszka (stanowić one będę pierwszy słupek II rzędu)


 
II rząd: na około przerabiamy 19 słupków + 1 słupek (skłądający się z 3 oczek łańcuszka j.w.) Razem mamy 20 słupków w II rzędzie. Okrążenie kończymy oczkiem ścisłym.

 
III rząd: zaczynamy od 1 oczka łańcuszka. Dalej  przerabiamy 2 słupki w jedno oczko łańcuszka. Następnie przerabiamy słupek. Następnie na zmianę: dwa słupki w jedno oczko, słupek, dwa słupki w jedno oczko, słupek itd. Łącznie 10 podwójnych słupków i 9 pojedynczych słupków (patrzcie schemat na pierwszym zdjęciu). Okrążenie zakańczamy oczkiem ścisłym wkłutym w pierwsze oczko łańcuszka z tego okrążenia.

 
IV rząd: Kolejno przerabiamy 1 oczko łańcuszka, dwa słupki w jedno oczko (podwójny słupek), 1 pojedynczy słupek, 4 podwójne słupki, 6 pojedynczych słupków, 2 podwójne słupki, UWAGA! 3 słupki w jedno oczko (potrójny słupek) - tu zarysowuje się dolna część serduszka:
 

 
 
 
 
 
 
Na powyższym zdjęciu potrójny słupek - wyraźnie zarysowana dolna część serduszka.

 Oto zdjęcia przedstawiające wykonywanie potrójnego słupka.


 
Przerabiamy 3 słupki jednocześnie przerabiając po jednym oczku z każdego słupka.

 
Ostatecznie wykańczamy potrójny słupek jednym wspólnym oczkiem przeciągając nitkę przez wszystkie oczka słupków.


...
 
 i idąc od tego miejsca: 2 podwójne słupki, 6 pojedynczych słupków, 4 podwójne słupki, 1 pojedynczy słupek, 1 podwójny słupek. Okrążenie zakańczamy oczkiem ścisłym.

 
 
V rząd: przerabiamy na około same półsłupki, na dole serca, tam gdzie w poprzednim rzędzie tworzyliśmy potrójny słupek przerabiamy 2 oczka łańcuszka.
 
Oto i ono:) Serce w całej swojej okazałości:)Fantastycznie się je robi, na początku oczywiście trzeba zaglądać cały czas o schematu. Je robiąc wczoraj piąte - już szydełkowałam z pamięci:)
Powodzenia!
 
Wszystkie opisy mojego kursu zgadzają się ze schematem, który widnieje na pierwszym zdjęciu.
W razie jakichkolwiek problemów proszę piszcie.
 
Pozdrawiam i powodzenia
Kasia
 

 

 
 

 Brak komentarzy:

Prześlij komentarz